İstanbul Dolomit taşı Üretimi

İstanbul tamburlu dolomit taşı İstanbul ilinde dekorasyonda her alanda tercih edilmektedir. Dekorasyon ve peyzaj alanları işlemlerinde tercih edilen dolomit taşı farklı özellikleri bulunur. Renk tonlarınının fazla oluşu, farklı ölçüde doğal olarak bulunma en önemli özelliklerinden biridir. Kireç taşları olarak doğa üzerinde bulunmakta ve taş bileşimlerinde, magnezyum karbonatı, kalsiyum karbonat bulunmaktadır ve tortul kayaç olarak doğada yer alır. Taşın renk yapısı, dayanıklılık özelliklerini artırır. Beyaz, sarı çizgili, bordo gibi renk seçeneği, taş sertlik oranını belirler. tamburlu dolomit taşı türlerine, tamburlama yöntemi ile farklı şekil verilebilmektedir. Doğa üzerinde bulunan taşlar daha çok yuvarlak hatta sahiptir.

Dolomit Taşı Hangi Alanlarda Tercih Edilir?
Bahçe dekorasyonunu ne yapmalı, bir şekilde adam olmadı diyen bireyler için taş bahçeler hem göz dolduran hem de çok daha az ilgi isteyen bir alternatif ürün olmaktadır. Üstelik detay ve kayalar kullanarak pek çok farklı düzenleme yapmak mümkündür. Beğendiğiniz bahçe dekorasyonu örneklerinden ilham alabilir ya da tamamen kendi hayal gücünüz ve eldeki malzemeye bağlı kalarak taş peyzaj düzenlemelerini yapabilirsiniz.

Peyzaj düzenleme için kullanabilecek pek çok doğal taş bulunmaktadır. Kumtaşı, granit, mermer, çakıl taşı, kalker, dolomit taşı, dere taşı, kayrak taşları, traverten bu taşlar arasında yer almaktadır. Özellikle Dolomit taşı şık ve hoş görüntüsü ile en çok tercih edilen taşlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bahçe alanında doğal taş kullanmak bitkiyi tamamen göz ardı etmek anlamına gelmemektedir. Aksine bitkileriniz için yer ayırıp farklı renklerde taşlar ile çevrelediğiniz zaman ortaya çok daha renkli ve canlı bir görüntü çıkacaktır.