Çanakkale Dolomit Taşı

Çanakkale de bulunmakta olan bu dolomit taşı genelde tüm peyzaj çalışmalarında, ise doğal taşları tercih edilmektedir. Bunların arasında da  en çok dolomit taş geçmektedir. Peyzaj düzenlemelerinde ve  süsleme amacıyla kullanılan  en iyi taşlardan bir tanesi olan bu dolomit taşı, kullanılmış olan  alanlara farklı egzotik hava katmaktadır. Bu sebeple de bahçe ve peyzaj çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Diğer farklı doğal taşlar ile birlikte kullanıldığında da istenilen görüntüye ve şekile daha kolay ulaşılabilmektedir. Düzenleme yapılan bu çalışmalarda  hazırlanan projeler ile bina çevresinde bahçelerde ve değişik yaşam alanları tamamen renk renk yapılabilmektedir. Peyzaj mühendislik çalışmalarının ise en  vazgeçilmez taş türlerinden bir tanesi olan bu  dolomit taşlar süsleme aracı olarak kullanıldığından istenilen desenlere de daha kolay oluşturulabilmektedir.

Çanakkale Dolomit Taş Çeşitleri

Yaşam alanlarında bahçelerde mekanlarda kullanılan ve peyzaj çalışmalarında ise çeşitli dekoratif çalışmalarda çokça kullanılmış olan bu dolomit taşlarının birden fazla çeşitleri renkleri bulunmaktadır. tamburlu dolomit taşı olan ve çeşitleri sayesinde de yapılacak olan çalışmalar daha kolay yapılarak sunuma daha hazır hale getirilmektedir.

Bu Dolomit taş çeşitleri şunlardır;

  • Beyaz tamburlu dolomit taşları
  • Sarı çizgili dolomit taşları
  • Bordo dolomit taşları şeklinde bulunmaktadır.

Dolomit taş türleri aslında tamamen doğal taşlardır ve çeşitli farklı boyuttan  oluşmaktadır. Boyutlarına göre ayrışmalar yapılır, kullanılacak olan yerlerde de dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır.  Bu taş değişik yerlerde kullanılmaktadır. Dolomit çeşitlerinin boyutları birbirinden çok  farklı ölçülerdedir ve kullanım alanları ise farklı mekanlar  olabilmektedir.

Bordo Çizgili Dolomit Taşı

Tamamen doğal olan bu sarı çizgili dolomit taşı dere çakıl taşı süs taşları bordo çizgili dolamit taşı Peyzaj uygulamalarında dekoratif taşlar olarak kullanılır. Ayrıca mağaza dekorasyonunda kullanılır. Ağaç diplerinde saksı dipleri, akvaryum ve diğer birçok dekoratif kullanım alanı oldukça mevcuttur. Bordo çizgili dolomitler, bahçe mekan  düzenlemelerinde, bina ve mağaza girişlerinde, ve çeşitli dekoratif çalışmalarda yine farklı olarak kullanılmaktadır. Sıra dışı görüntüye ve daha şık görünüme sahiptir. Doğal bir taş olduğu için de içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmaz.Kullanılan bu yerlerde canlı sağlığı için hiçbir tehdit oluşturmaktadır.